Publikováno Napsat komentář

Jak vybrat vhodnou kabelku do práce

Pokud máte zaměstnání, které vyžaduje správný dress code, musíte přemýšlet i o tom, jaké zvolit doplňky. Jedním z důležitých doplňků jsou kabelky, slouží k estetickému doplnění outfitu, ale zároveň se do nich musí vlézt všechny osobní věci a pracovní vybavení. My jsme si pro vás připravili některé zásady, dle kterých bude pro vás snazší rozhodnout jaká kabelka do práce je ta pravá.

Vybírat kabelku můžeme podle velikosti, kterou volíme na základě toho, jak velké věci chceme v kabelce nosit. Dalšími kategoriemi usnadňující nám výběr jsou barva, materiál a tvar, kvalitnější materiál nám zaručí delší životnost kabelky. Poradíme vám, jak dle těchto kategorii pořídit nový kousek do šatníku.

Velikost

Jestli potřebujete nosit v kabelce do práce i svůj notebook nebo dokumenty, bude pro vás určitě vhodné volit kabelku zhruba o velikosti A4. Není potřeba pořizovat kabelku o obrovských rozměrech, mohla by působit k vašemu outfitu přehnaně. Na trhu také existují kabelky, které lze podle potřeby zvětšit, a naopak zmenšit pomocí zipů.

Existuje spoustu různých velikostí kabelek

Barva

Nevíte jakou barvu zvolit? Výběr dost záleží na nutnosti formálního oděvu ve vaší firmě. Jestliže nemáte dress code předepsán, máte velkou škálu barev, mezi kterými je možné vybírat. Je potřeba však držet fantazii na uzdě a nevolit duhové kombinace, přece jen musíte stále působit slušně a seriózně.

Současným hitem jsou i kabelky hořčicově žluté barvy. Pokud si však netroufnete do pestrých barev, nejjistější pro vás bude sáhnout po kabelce v neutrální barvě, tedy béžové, šedé a černé. Zaručujeme vám, že pokud zvolíte kvalitní černou kabelku, tak nešlápnete vedle.

Neuděláte chybu volbou neutrální barvy kabelky

Tvar

Není nutné, aby kabelka do práce měla tradiční aktovkový styl, je spoustu jiných tvarů, které jsou vhodné. Velmi populární je shopper bag, zvaná také tote bag, jedná se o velmi prostornou kabelku s možností nošení na rameni díky dlouhým uším. Vnitřek kabelky není rozdělen na sekce, vlezou se do ní tedy i větší věci. Shopper bag není určena výhradně do práce, ale zásluhou množství tvarů na trhu, lze vybrat takovou, která bude působit seriózně.

Pokud chcete sázet na jistotu, vybírejte mezi kabelkami zvanými business neboli manažerské. Vnitřek business kabelek je většinou rozdělen na dvě až tři sekce, kdy jedna z nich se hodí pro váš notebook. Tento typ má často také odepínatelný popruh na uších, díky kterému můžete volit mezi nošením na rameni nebo v ruce. U tvaru je opět potřeba řídit se pravidly odívání ve firmě či vaší pracovní pozicí.

Pořídit si můžete elegantní tote kabelku nebo moderně řešený business kousek

Materiál

Nejvhodnější materiál kabelky je bez rozporu kůže, působí velmi elegantně a pokud je kůže kvalitní, zaručí nám dlouhou životnost. Lze si také vybrat kabelku koženkovou, o tu je však potřeba se velmi pečlivě starat, jelikož je mnohem více náchylnější na poškození než pravá kůže.

Určitě nedoporučujeme volit kabelky látkové, tedy spíše tašky, ty se do zaměstnání se vůbec nehodí. Ať už zvolíme materiál jakýkoliv, je potřeba myslet na to, že žádná kabelka není určená na těžké věci. Pokud tedy s sebou nosíte kupříkladu výrazně těžký notebook, volte tašku vyrobenou speciálně pro něj.

Elegantnost a jednoduchost na prvním místě

Záleží zcela na vás, zda vás zajímá při koupi spíš barva kabelky nebo její tvar, či z jakého materiálu bude vyrobena. My však doporučujeme myslet při výběru na všechny kategorie, tak aby zakoupená kabelka byla elegantní a svým způsobem i jednoduchá. Správný outfit vám může oslovit nejednoho zákazníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *